ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

نتایج جستجو برای عبارت :

جگرم سوخت، همه بال و پرم سوخت عمو

دیر آمدم... دیر آمدم... در داشت می‌‌سوختهیأت، میان "وای مادر" داشت می‌‌سوختدیوار دم می‌‌داد؛ در بر سینه می‌‌زدمحراب می‌‌نالید؛ منبر داشت می‌‌سوختجانکاه: قرآنی که زیر دست و پا بودجانکاه‌تر: آیات کوثر داشت می‌‌سوختآتش قیامت کرد؛ هیأت کربلا شدباغ خدا یک بار دیگر داشت می‌‌سوختیاد حسین افتادم آن شب آب می‌‌خواستناصر که آب آورد سنگر داشت می‌‌سوختآمد صدای سوت؛ آب از دستش افتادعباس زخمی بود اصغر داشت می‌‌سوختسربند یا زهرای محسن غرق خو
قلب پیمبر سوخت آن وقتی که در سوخت
باید که پای این مصیبت از جگر سوخت
ریحانه ی احمد پس از او تا نوَد روز
شب ها درون بستر خود تا سحر سوخت
خورشید حیدر آتشی بر جانش افتاد
از سوز آن آتش ستاره با قمر سوخت
ذکر لبش در پشت در یا مرتضی بود
با عشق حیدر فاطمه در پشت در سوخت
مادر درون آتش نمرودیان رفت 
آری ولی در گوشه ی خانه پدر سوخت
با یک لگد افتاد در بر روی زهرا
آتش به جانش شعله زد تا موی سر سوخت
دیگر نباید زد به بالش تازیانه 
پروانه بی جان است در آتش اگر سوخت
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران طی
توضیحاتی به دارندگان کارت هوشمند سوخت توصیه کرد که حداقل تا پایان تیرماه
یک بار با کارت سوخت شخصی خود سوخت‌گیری کنند. خبرگزاری
ایسنا: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران طی توضیحاتی به دارندگان کارت
هوشمند سوخت توصیه کرد که حداقل تا پایان تیرماه یک بار با کارت سوخت شخصی
خود سوخت‌گیری کنند.
ادامه مطلب
♦️ثبت نام کارت سوخت آغاز شد.
در اطلاعیه شماره هفت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران آمده است: «با توجه به درخواست‌های مکرر هموطنان، مهلت ثبت نام کارت سوخت المثنی برای آن دسته از مالکان خودرو و موتور سیکلت فاقد کارت که از مرحله نخست ثبت‌نام جا مانده‌اند، به مدت یک هفته تمدید شد.
مالکان خودرو و موتورسیکلت می‌توانند با مراجعه به اپلیکیشن خدمات دولت همراه برای ثبت درخواست کارت سوخت خود مراجعه کنند.»
۱۱ روز دیگر استفاده از کارت سوخت شخصی در کلان شهرهای تهران، کرج، تبریز و اصفهان الزامی و سوخت‌گیری تنها از این طریق امکان‌پذیر می‌شود. برای این مهم نیز تدابیر متعددی در نظر گرفته شده و آن‌طور که وزیر نفت نیز اعلام کرده، اجرای این طرح در تاریخ مقرر حتمی خواهد بود.عبدالرضا امینی، کارشناس ارشد حوزه انرژی درباره دلایل اجبار این طرح و مزایای آن گفت: به اعتقاد من این طرح ابتدا به منظور ارزیابی میزان مصرف اجرایی می‌شود، چرا که از این طریق می‌ت
پیگیری ثبت نام کارت سوخت از سایت ایندکس وار دریافت کنید.
درگاه ملی خدمات دولت همراه
IR مراجعه و با ثبت حساب VIN ماشین در بخش پیگیری کارت نفت در سامانه پیگیری مرسولات اداری از آخرین کیفیت روش دریافت کارت نفت . معلومات مورد دربایست جهت ثبت عنوان کارت سوخت براساس بر کارت مرتبط با بانک 1 حساب تلفن دوست با عنوان مالک وسیله نقلیه 2 کد ملی و تاریخ زاده خواهان با ثبت کد ملی.
ادامه مطلب
سیستم سوخت دیزل ژنراتور :
پس از اینکه محل نصب دیزل ژنراتور معین شد باید به فکر طراحی محل قرارگیری مخزن سوخت و محل رفت و برگشت لوله های سوخت دیزل ژنراتور باشیم که بر اساس سه اصل زیر میباشد
1- مخزن زیر شاسی
2- مخزن روزانه 
3- مخزن ذخیره 
ضمنا باید در نظر داشته باشید که سوخت تولید شده در پالایشگاه ها دارای 1-2٪ آب می باشد. به همین دلیل باید به فکر قراردادن فیلتر برای جداسازی آب و ذرات داخل مخزن باشیم علت بر این است که اگر آب و آلودگی های موجود در گازوئ
روزی که دولت روحانی ، بنزین دولت قبل را آلوده معرفی کرد، مسکن دولت قبل
را مسخره اعلام کرد، یارانه دولت قبل را کاووس خود اعلام کرد، کارت سوخت را
چیز اضافی دانست. کمتر کسی از سران این دولت پیش بینی می کرد که کار به
جایی برسد که حداقل در مورد چیز واضحی مانند کارت سوخت ، مجبور به غلط کردن
بیفتد. ای کاش کارشناسان اقتصادی متعهد در دولت
روحانی فعال بودند و اقتصاد را فدای سیاست نمی کردند. 6 سال قاچاق سوخت، 6
سال از بین رفتن بیت المال و منابع زیرزمینی
به گزارش ایرنا، محمد محبی، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان با پیش روی این خبر، اظهار داشت: بعضی اتوبوس مسافربری، نفتکش و خودروهای سبک و سنگین که در قاچاق سوخت فعالیت داشتند توقیف و روانه پارکینگ شدند. وی اقرار کرد: شبکه بزرگ قاچاق سوخت در حومه زاهدان با این عملیات و رفتار ها متلاشی شد. سخن سنج کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بدبختانه بیشتر بنزین های قاچاق کشف شده تو استان از سایر استا
من دو تا ظرف قورمه‌سبزی تو فریزر داشتم و دیشب میخواستیم دومیشو گرم کنیم. دفعه قبلی همینجوری انداختم تو قابلمه و گذاشتم رو گاز، هم دستم بخاطر اینکه یکساعت داشتم سعی میکردم هم بزنمش سوخت و تاول زد و هم اینکه آخرشم کناره‌هاش سوخت. 
ایندفعه خورش یخ زده رو ریختم تو یه قابلمه کوچیک که دقیقا هم سایز ظرفش بود، اون قابلمه رو گذاشتم تو یه قابلمه‌ی دیگه که یکم بزرگتر بود و توش آب ریختم گذاشتم رو گاز. یه بار آبش خشک شد و دوباره هم آب ریختم و خشک شد. با هم
امکان استفاده از کارت بانکی به جای کارت سوخت
شرکت ملی پخش اعلام کرد: اشخاصی که از نخستین فراخوان ثبت‌نام کارت سوخت تاکنون در سامانه دولت همراه ثبت‌نام و کارت بانکی به سامانه معرفی کرده‌اند، نیازی به دریافت کارت سوخت ندارند زیرا کارت بانکی آنها جایگزین کارت سوخت خواهد شد.

به گزارش ندای زرند، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: ساز‌و‌کاری طراحی شده که می‌توان از کارت بانکی برای سوخت‌گیری استفاده کرد و ن
سلام
گوشی ای ک خیلی ازش تعرف میکردن بالاخره سوخت
انگار دیروز بود ک خریدمش
توی بدترین شرایط سوخت و دستمو توی پوست گردو گذاشت
ولی بهرحال
یه مدت نبودم چون روزهای خوبی نبود
الانم روزگارم خیلی بده
قشنگ بدو بدتر میشع هر روز
امروز روز عرفه بود
فردا هم عید قربان
کاش من هم بتونم خیلی چیزهارو قربانی کنم..
دعام کن
زیباترین قسمت بازی دیروز وریر و تورنتو (بسکتبال) این بود که کون Drake سوخت!
مرتیکه دیوس وایت. 
تو خودت با نشنالیتی امریکایی شناخته میشی
توی کانادا به دنیا اومد و بزرگ شد و هویجم براش رنده نمیکردن. فقط توی گروپ سکسا میبستنش و ترتیبش رو میدادن حالا جلوی میلواکی هفته گذشته داشت گه میخورد. که وای آی عم عه تورنتو آی عم عه تورنتو.
کونش سوخت.
با کون سوخته رفت که بده.
دیوس.
*شایعه سهمیه بندی بنزین از فردا شب*
سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران: هنوز هیچ مصوبه‌ای درخصوص سهمیه بندی بنزین به ما ابلاغ نشده است
زیبا اسماعیلی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما ضمن تکذیب برخی شایعات درباره افزایش قیمت بنزین از ساعت ۲۴ امشب گفت: تاکنون چنین چیزی به ما ابلاغ نشده است.
وی با اشاره به اینکه روند ثبت نام کارت سوخت از مالکان خودرو‌ها و موتور سیکلت‌های فاقد کارت سوخت همچنان ادامه دارد، گفت: مردم برای اطلاع از
آیا یک نفر در دولت هست که به این سوالات پاسخ دهد که:
چرا دولت حاکم کارت سوخت را حذف کرد؟!!
احتمال اول:
اگر خوشبین باشیم باید گفت تصمیم به این بزرگی حالت "آزمون و خطا" داشت!
احتمال دوم:
 اگر تحلیلی بنگریم باید گفت برخی از مسئولین مشارکت در قاچاق سوخت داشتند!!

واقعا ملت نجیبی داریم!!

امشب خونه خواهرم بودیم همگی دورهم جمع شده بودیم...
خواهرم نتش داشت تموم میشد یهو به شوخی رو به جمع میگه
نفری 5تومن بزارید میخوام نت بخرم..
یهو مامانم10تومن بهش میده:)
و به یه بهونه ی اینکه مارو با ماشینتون بیرون،اونجا بردید کرایع دادم:-|
خیلی دردم کرد که تموم مدتی که من مودم خریدم یک بار نشد که بهم پول برای شارژ اینترنتم بهم بدن
و فقط یک بار ازشون تقاضا کردم،واقعا ندادن!!خیلی برام عجیب بود که راه به راه پول به خواهرزاده هام 
اگه بخوان میدن یا همین
اگر شمع ها خوب جرقه نزند و به اصطلاح موتور جرقه کم بیاورد، مصرف سوخت تا ۲۵ درصد افزایش میابد.اگر سیستم جرقه زنی خودرو نیازمند تنظیم است با یک تنظیم ساده میزان کربن مونواکسید و هیدروکربنهای خروجی از اگزوز به اندازه ۴۰ تا ۵۰ درصد کاهش میابد. با این کار هم در مصرف سوخت کاهش میابد و هم عملکرد موتور بهتر میشود.
پتروشیمی
قیمت پایه محصولات پتروشیمی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی با افزایش ۲۶۸ ریالی به دلار ۱۱۶۰۴۱ ریالی اعلام شد.
افزایش سرمایه شرکت ملی نفت

هیات وزیران با پیشنهاد وزارت نفت مبنی بر افزایش سرمایه شرکت ملی نفت از
محل اندوخته سرمایه ای تا سقف مبلغ ۱۲۸.۴ هزار میلیارد تومان موافقت کرد.کارت‌های هوشمند سوخت
از اواخر مرداد عرضه سوخت در جایگاه‌ها تنها با ارائه کارت‌های هوشمند سوخت مالکان خودرو امکان پذیر است.

ادامه مطلب
⛽️در موتورهای بنزینی ابتدا بنزین و هوا با هم مخلوط شده و سپس وارد سیلندر می شوند . هنگامی که سوخت متراکم شد شمع جرقه می زند و عمل احتراق صورت می گیرد .ولی در موتورهای دیزلی ابتدا فقط هوا وارد سیلندر می شود ، با بالا آمدن پیستون ، هوای داخل سیلندر فشرده و گرم می شود. بنابر اصل اول ترمودینامیک : اگر حجم ثابتی از گاز فشرده شود ، دمای آن بالا خواهد رفت.در این لحظه پمپ انژکتور ، گازوییل را بصورت پودر داخل سیلندر تزریق می کند . دمای بالای هوای فشرده
گذرگاه
دنیا را ساده باید دید
عشق را رهگذر باید دانست
و خزان را باید نفرین جغدی شوم خواند
در آن شب بارانی
آتشی چنان بر پا شد
که باران را ربود
و مرا سوخت که سوخت. 
و کنون؛
خاکسترم را بر باد می دهند. 
مگذارید، مگذارید!
دل سوخته ام اما روشن تر است!
مثل آن دانه ی برف
مثل آن سراج زرد
مثل نوری در خزان
چه توانیم کرد؟ 
چه توانیم گفت؟ 
هیچ...هیچ...بیهوده.‌‌‌..بیهوده..‌.
دوباره آن حسِ دلگیر گل کرده است. 
دوباره چنگ بر حلقم می زند. 
دوباره آن حس..‌.
دوباره
آدرس کارت سوخت خود را از سایت پست پیدا کنید

بر اساس اعلام دولت از ۱۵ روز
دیگر سوخت‌گیری تنها با استفاده از کارت سوخت شخصی صورت می‌گیرد و افرادی که هنوز
کارت سوخت دریافت نکرده‌اند باید نسبت به دریافت آن به‌طور جدی‌تری اقدام کنند و
آن‌طور که شرکت ملی پست اعلام کرده متقاضیان به‌راحتی می‌توانند آدرس کارت سوخت
خود را از سایت پست پیدا کنند
ادامه مطلب
سلاموقتی آن شب درمانده بیرون آمدم به جزء ماه و ستارگان هیچ کس را در آنجا ندیدم، شاهد من تیر چراغ برق و سوسک سیاه شب گرد بود. از بچگی به من گفته بودند که این سوسک ها کور هستند. همیشه دلم به حالشان می سوخت همانگونه که دلم به حال خودم می سوزد. مثل هر زمانی که پر می شوم از اتفاق ها و از همه چراها، مثل هر وقتی که خالی نمی شوم از این گلایه ها. تو خوب می دانی مغرور نیستم ولی غرور دارم؛ هر بار که آمدم تو را ندیدم، اصلاً هیچ دخلی به چشم های ضعیف و آستیگمات ند
طراحی موتور های انژکتوری با بازدهی بالاتر و همچنین بهینه کردن مصرف خودروهای موجود، از قدمهایی است که در جهت استفاده از سوختهای فسیلی به ویژه بنزین صورت گرفته است

یکی از عواملی که باعث افزایش آلاینده ها و مصرف سوخت وکاهش قدرت موتور می گردد، رسوب آلودگی ها در انژکتور خودرو است که سبب افزایش اندازه ذرات و سوخت تزریقی در محفظه سیلندر و در نتیجه عدم احتراق کامل میگردد، 
همچنین عیوب انژکتور روی عملکرد و عمر سایر تجهیزات کنترل کننده آلاینده ها
با اینکه هوای گرم تابستان عرق از پیشانی هر کسی راه انداخته اما باز هم بسیارند رانندگانی که همچنان ترجیح می دهند از گرما خفه شوند اما کولر ماشین را روشن نکنند.
دلیل این کار هم واضح است، میگویند مصرف سوخت بالا میرود!
اما کارشناسان معتقدند که روشن بودن کولر انرژی بسیار کمی مصرف می کند و نیازی به خاموش کردن آن نیست.
اینگونه افراد از طرفی این موضوع هم نادیده می گیرند، که وقتی کولر خاموش است و به جایش شیشه ها بازند، جریان هوایی که به داخل ماشین می آ
سیاست پشت پرده استفاده مجدد از کارت سوخت توسط دولت چیست؟ آیا احتمالا نمی خواهند بنزین را سهمیه بندی و سپس دو نرخی کنند؟ آیا احتمالا نمی خواهد درآمدی را که از گرانی ارز کسب کرده، حال به سراغ بنزین بیاید و با بازی کردن با نرخ آزاد بنزین و میزان سهمیه نرخ سهمیه بندی ، هم به اهداف اقتصادی خود برسد و هم مانند دولت احمدی نژاد که سهمیه بنزین سفر می داد، کار سیاسی انجام دهد. خدا به خیر بگذراند!!!!!!!!!!!!! البته سهمیه بندی برای ماشین های وابسته به ! ، مانند

ناخالصی های فیزیکی موجود در بنزین است. 
این ناخالصی ها گاهی آنقدر ریز هستند که از فیلتر اولیه نصب شده بر روی پمپ بنزین و حتی فیلتر بنزین عبور میکنند و به انژکتور میرسند.

انژکتورها دارای یک فیلتر بسیار ظریف هستند که سوخت پیش از ورود به مجموعه انژکتور از آن عبور میکند تا برای آخرین مرتبه هرگونه ناخالصی داخلی آن پاک شود. 
این فیلتر بسیار ظریف بوده و ممکن است به مرور در اثر ذرات معلق داخلی بنزین بگیرد. 
به علاوه گاهی ذراتی کوچک و یا محلول در ب
مهمترین نکات ایمنی در راه اندازی یک دیزل ژنراتور که باید عبارت است از :
۱) از ریخته شدن سوخت بروی بدنه دیزل ژنراتور شدیدا جلوگیری نمایید.
۲) اتصالات (شیرآلات ) مربوط به سیستم سوخت رسانی را همواره کنترل نمایید (در صورت عدم توجه بروز آتش سوزی در دیزل ژنراتور و انفجار در موتور ژنراتور بنزینی را خواهد داشت.)
۳) از عدم وجود الکتریسته ساکن در تانک مطمئن شوید.
۴) از قرار گرفتن مواد اشتعال زا در کنار دیزل ژنراتور جلوگیری نمایید.
۵) از میزان توان خروجی مو
بچه ها جدی گرگ زاده لاس میزد امشب با من
دیوث
خیلی ناراحت شدم.
وقت خوابش بود تحریک شده بود کاملا معلوم بود.
من هرگز و هرگز پیش نیومده موقع تحریک شدن با کسی حرف بزنم مگر اون آدم شریک زندگیم  عشقم باشه.
احمق.
بچه ها جدی حسودی میکنه :) گوگوری، دلم براش سوخت
دیشب داشت به من اثبات میکرد که من براش مهم نیستم (همیشه این کارو میکنه که ثابت کنه اهمیتی به من نمیده)
دلم سوخت :(
عزیزم.
من کلا دلم میسوزه برایکسی که تنهاست و عشقش هم لو رفته.
به زور همه ش بهم میگه تو
مهمترین نکات ایمنی در راه اندازی یک دیزل ژنراتور عبارت است از :
۱)چک کردن کابل های خروجی
۲) از ریخته شدن سوخت بروی بدنه دیزل ژنراتور شدیدا جلوگیری نمایید.
۳) اتصالات مربوط به سیستم سوخت رسانی را همواره کنترل نمایید (در صورت عدم توجه بروز آتش سوزی در دیزل ژنراتور و انفجار در موتور ژنراتور بنزینی را خواهد داشت.)
۴) از عدم وجود الکتریسته ساکن در تانک مطمئن شوید.
۵) از قرار گرفتن مواد اشتعال زا در کنار دیزل ژنراتور جلوگیری نمایید.
۶) از میزان توان خر
موتور برق بنزینی
موتور برق بنزینی و یا موتور برق هوندا یک نوع موتور حرارتی است، بویژه احتراق داخلی موتور برق بنزینی،که توسط بنزین کار می کند. این موتورها شایع ترین روش های حرکت وسایل نقلیه موتوری هستند. در حالی که توربین ها می توانند توسط بنزین طراحی شوند، موتور برق بنزینی به طور خاص به موتورهای بنزینی متصل به پیستون اشاره می کند. موتور برق بنزینی و یا موتور برق هوندا  دلیلی  این است که چرا جهان از روغن های زیادی استفاده می کند تا محصولات
موزه پمپ بنزین آبادان در سال ۱۹۲۷ میلادی  ساخته شد و اولین پمپ بنزین در ایران بود و نخستین خودرو ها در ایران در این جایگاه سوخت گیری کردند.
 در این موزه اشیاء و اسناد قدیمی بسیاری موجود است همانند خودرو اوپل که شصت و شش سال قدمت دارد و در جاده آبادان به خرمشهر نمونه مشکی همین ماشین به عنوان تاکسی استفاده مى شد و ماشین های لیلاند سال تولید ۱۹۴۷ و ۱۹۷۲ که برای انتقال سوخت از پالایشگاه به پمپ بنزین و فرودگاه جهت سوخت هواپیما مورد استفاده قرار می
جت هیتر گازوئیلی ۵۰ هزار  ، جت هیتر مرغداری،جت هیتر گلخانه ، هیتر ۵۰ هزار مرغداری ، هیتر ۵۰ هزار گلخانه ، جت هیتر گازوئیلی مرغداری ، بخاری گلخانه ، بخاری مرغداری

فروشگاه تی تاک تولید کننده جت هیتر گازوئیلی ۵۰ هزار مناسب برای مرغداری و کارگاه و گلخانه های بزرگ

مشخصات دستگاه  :
ظرفیت گرمایشی : ۵۰۰ الی ۲۰۰۰ متر مکعب 
سیستم : ۵۰ هزار گازوئیلی  بدون دودکش بدون باک
ابعاد دستگاه  ۳۳۰*۱۱۰*۶۶۰
مصرف گازوییل  : ۶ لیتر در ساعت

برای مشاوره و خرید همه رو
فراموشی رمز کارت سوخت اتفاقی هست که در این روزها برای خیلی از افراد مشکل ساز شده
چون طبق اعلام سازمان مربوطه از مرداد ماه استفاده از کارت سوخت برای تمامی خودرو ها الزامی می شود
از همین رو افرادی که رمز کارت سوخت خود را فراموش کردند تا انتها همراه ما باشند تا نحوه بازیابی رمز را به شما آموزش دهیم.

فراموشی رمز کارت سوختبازیابی رمز کارت سوخت چگونه انجام می‌شود؟
زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی درباره نحوه بازیاب
12 سالم بود که فهمیدم چی به چی بود . 12 سالم بود که به سن بلوغ رسیدم ، 12 سالم بود که تو مدرسه  بهم خدارو با فیلم های سیاحت غرب فهموندن ، از همون اوایل بود که خدا رو بهم شرطی فهموندن یعنی کافی بود کاری رو انجام بدم . عذاب وجدان تا فی ها خالدونِ روحم رو بی چاره میکرد . از همون موقعه بود که شروع به سوختن کردم روحم سوخت احساساتم سوخت . شاید شما دهه  هشتادیآ ، نودیآ مشدیآ هیچ یک از حرف های دهه های قبل رو نفهمید شاید ...
و اما حرف من :
بهمون فهموندن که اگر حرف
دلم میسوزه...
برای همه آدمایی که شست و شوی مغزی میشن و به این خاطر ظلمی میکنن...
برای همه آدمایی که شست و شوی مغزی میشن و دچار تعصب و تحجر و افراط و سرسختی میشن...
برای همه آدمایی که به خاطر این شست و شوهای هوشمندانه و یا از سر بی سوادی و فقر، بهشون ظلم میشه و میسوزن....
برای اون لحظه ای که بی تابی میشه نتیجه ی یه عمر عطش کشیدن...
برای اون لحظه که عقل و ارامش جایی نداره...
یکی نوشته بود باید یه بمب بندازن تو خاورمیانه و امثالهم تا همه مشکلات دنیا یه جا بر
لبِ راه پله شوخی‌ای احمقانه کرد و همانطور که دراز کشیده بود خواست پاهاشو بندازه لایِ پاهام. اگر حواسم نبود با سر می‌افتادم رو پله‌ها! اعصابم بهم ریخت از این شوخیِ خطرناک. برگشتم و با عصبانیت تمام دعوایش کردم. بچه کُپْ کرد!! توقعش این بود که من بخندم. با دستم زدم به پاهایش. محکم خورد. با عصبانیت خیره شدم به صورتش. بی صدا و با حالتی مظلومانه نگاهم می‌کرد. از پله‌ها که رفتم پایین دلم سوخت. زیاده روی کرده بودم. برگشتم پیشش و دیدم هنوز تو همان حالت
بسم الله الرحمن الرحیم
تاهمین سال۹۶دنبال ارامش و راحتی بودم..
خسته شده بودم از خودم،ازاینکه چقدر بدبختم،ذلیلم،خوارم،شکسته ام،هیچی نیستم ووو....میخواستم خودمو عوض کنم از اون منجلاب تاریک دربیام،نجات پیداکنم برای خودم زندگی کنم قوی باشم و...بهش دست هم پیداکردم اما چه میدونستم دارم وارد وادی عشق میشم...
عشق سوختن دارد..
سوختن در آتشی که تا خودت را نجات ندهی،نجات نمی یابی...
فکرمیکردم عشق فقط خوش گذراندن هست،به هرحال کسیکه دیدش محدود باشه همین ف
خون قبیله ی پدرم عبری است ، خط زبان مادری ام تازی
از بس که دشنه در جگرم دارم ، افتاده ام به قافیه پردازی
جسمم به کفر نیچه می اندیشد ، روحم به سهرودی و مولانا
یک قسمتم یهودی اتریشی است ، یک قسمتم مسیحی قفقازی
اندیشه های من هگلی امّا ، واگویه های من فوکویامایی است
انبوهی از غوامض فکری را حل کرده است علم لغت بازی
تلفیق عقل و عرف و ولنگاری ، آمیزش شریعت و خوش باشی
درک نبوغ فلسفی خیّام ، با فال خواجه حافظ شیرازی
ما سوژه های خنده ی دنیاییم ، وقتی ک
+چند ساله برای دیدن فیلم هایی که تو خونه و تو صفحه کوچیک کامپیوتر به دلیل عظمتشون جا نمیشن میرم سینما...من با محمد رسول الله از شکوه فیلم شکه شدم....با به وقت شام ترسیدم...با تنگه ابوقریب لذت بردم...اما با دیدن این فیلم احساسات بهم هجوم اوردن،همه به جز گریه...برخلاف تصور خودم و همه گریه نکردم...فقط بغض کردم... وتا آخر فیلم بغضم نشکست...ولی هم شکه شدم...هم ترسیدم..هم لذت بردم...و بیشتر از همه دلم سوخت.
+ دلم سوخت برای دایی نورالدین و تلاشش برای دفاع از فائز
با
سوخت کم خودرو را حرکت ندهید
با تلگرام فروشگاه بلبرینگ هفت به ما قطعه مورد نیاز برای فروش بلبرینگ ؟ فروش تسمه  ؟ کاسه نمد؟ زنجیر کابل ؟ خود را اعلام کنید

بسیاری از رانندگان نمی‌دانند که چنین کاری می‌تواند باعث آسیب جدی به خودرو شود.
پمپ‌های بنزین جدیدی که در خودروها به کار می‌روند توسط بنزین موجود در باک خنک می‌شوند بنابراین زمانی که بنزین موجود در باک کم است پمپ نمی‌تواند به درستی حرارت خود را دفع کند و همین مورد باعث آسیب دیدن
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران جدول زمان‌بندی و شیوه دریافت کارت سوخت المثنی را اعلام کرد.
در همین باره بیژن نامدار زنگنه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره کارت سوخت اظهار داشت: «راه‌اندازی کارت سوخت ربطی به قیمت و سهمیه‌بندی ندارد فقط می‌خواهیم جلوی قاچاق را بگیریم.»
روند تقاضای بنزین طی سال‌های 1375 تا 1385 همواره سیر صعودی داشته است؛ به‌طوری که میزان مصرف روزانۀ آن از حدود 33 میلیون لیتر در سال 1375 به 73.6 میلیون لیتر در
چه کارهایی نیاز به مجوز برای لوله کشی دارد؟
1- همه لوله کشی های جدید2- تغییر خط گاز موجود3- آزمایش لوله کشی گاز موجود که بیش از 6 ماه در کنتور خاموش شده است.4- خطوط سوخت زیرزمینی از یک محل اقامت به یک ساختار لوازم جانبی.

تعویض وسایل یا تعویض تجهیزات از حالت موجود به دستگاه ، نیازی به مجوز لوله کشی گاز ندارد ، اما ممکن است انواع دیگر مجوزها مانند شومینه ، کوره یا بخاری آب مورد نیاز باشد. اطلاعات بیشتری درباره مجوزها بیابید.با ما در تماس باشید:0912
لینک دانلود:
 http://bit.ly/31u9bgs

http://bit.ly/31u9bgs

برای مشاهده دیدن تمام سوالات بر روی لینکهای بالا کلیک کنید:

تعدادی از سوالات لینک بالا\

) نیروی محرکه پمپ سوخت رسان مکانیکی موتورهای چهار زمانه از کجا تامین میشود؟
۱- از طریق چرخدنده سوار شده بر روی میل لنگ
۲- از طریق میل دلکو
 ۳- از طریق میل سوپاپ ☑
۴-از طریق ایجاد فشار و خلاء بصورت نیوماتیکی در داخل سیلندر مربوطه

) نیروی محرکه پمپ بنزین در موتورهای دوزمانه از کجا تامین می شود؟
۱- از طریق دلکو
۲- ا
یک می روز جهانی کارگر هست. شاید ازمعدود روز هایی در تقویم جهانی هست که کمتر کسی توانایی (!) تبریک چنین روزی رو به یک کارگر داشته باشه.البته مهم هم نیست.از مافیا کره زمین تا احتمالا همین خواننده ای که با آیفونش داره این جملات رو میخونه میتونه یک سرمایه دار باشه.دیگه تجربه و در چنین جوی بودن که به کنار باشد.تیزترین نیزه سرمایه داری ، سال های سال هست که در سینه کارگری فرو رفته.هرچه زمان بیشتر میگذرد این نیزه بیشتر چرخ میزند و فرو میرود.اما نمی کُشد
سیاه شدن روغن به معنای عدم کیفیت آن و معیار تعویض روغن نیست.گریس روی قطب های باتری مانع سولفاته شدن سر کابل باتری نمی شود.درجا کار کردن موتور خودرو در فصل سرما روش مناسبی برای گرم کردن خودرو نیست .خودرو را در حال حرکت گرم کنید.از ساسات فقط برای روشن کردن خودرو در هوای سرد استفاده کنید.ترموستات خودرو را هرگز باز نکنید.برای توقف بیش از 2 دقیقه خودرو را خاموش کنید.سرعت زیاد و ترمزهای ناگهانی , مصرف سوخت را تا 50 درصد افزایش می دهد .با افزایش سرعت , م
پاورپوینت سوپر شارژ و پرخورانی
دانلود پاورپوینت با موضوع سوپر شارژ و پرخورانی، در قالب ppt و در 91 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: تعریف پرخورانی : وارد ساختن هوا یا مخلوط سوخت و هوا به درون سیلندر موتور با چگالی بیش از فشار هوای محیط که با افزایش نسبی سوخت قابل ا
پاورپوینت سوپر شارژ و پرخورانی
دانلود پاورپوینت با موضوع سوپر شارژ و پرخورانی، در قالب ppt و در 91 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: تعریف پرخورانی : وارد ساختن هوا یا مخلوط سوخت و هوا به درون سیلندر موتور با چگالی بیش از فشار هوای محیط که با افزایش نسبی سوخت قابل ا
برای پیگیری وضعیت کارت سوخت اتومبیل روی لینک زیر کلیک نمایید
لینک
مدارک لازم برای دریافت کارت المثنی سوخت
1- حضور مالک وسیله (درصورت عدم حضورمالک، ارایه وکالت‌نامه‌ای که در آن کلمه کارت سوخت به صراحت ذکر شده باشد)
2- اصل و کپی کارت یا سند یا بنچاق خودرو
3- شناسنامه یا کارت ملی مالک یا وکیل ایشان جهت احراز هویت
4- ارائه آدرس کامل پستی به همراه کد پستی و شماره ملی مالک در صورت تغییر آدرس مالک(کارت سوخت برای مالک صادر می گردد)
5- همراه داشتن بیمه نا
کشکی کشکی که نمیشود آقاجان،با منم باید برم های تو خالی که نشدنی ست آقا؛باید سوخت و ساخت؛آنقدر باید چکش کاری کرد این نفس لعنتی را؛باید دانه دانه ساخت خشت های وجودمان را؛خدا را باید طلب کرد نه شهادت را؛شهادت هم بهانه ایست برای رسیدن به آن بالایی همیشه حاضر غریب دل هایمان؛نفس بکش برای خدا قدم بگیر برای خدا بیل بزن برای خدا؛گم شده ی اعمالمان فقط و فقط رضای خداست؛برای رضای همه پای کاریم جز خدا خدایی!اصلا از آن زمان که واجب هایمان فدای مستحب شد ا
هنگامی که توربوشارژر هوا را فشرده می کند، در اثر افزایش فشار دمای آن نیز بیشتر می شود. افزایش دمای هوا نیز باعث انبساط آن و کاهش مقدار اکسیژن موجود در یک حجم مشخص می شود.بنابراین لازم است که از گرم شدن هوا جلوگیری به عمل آید. برای این منظور از یک واحد خنک کننده به نام اینترکولر استفاده می شود که در جلوی رادیاتور نصب می گردد.

اینترکولر یک مبدل حرارتی (Heat Exchanger) است که هوای خارج شده از توربوشارژر قبل از ورود به سیلندر از داخل آن عبور کرده و خنک کا
سوخت اکثر خودروها بنزین است و برای سنجیدن سطح کیفیت بنزین، میزان اکتان موجود در آن مورد سنجش قرار می‌گیرد. هر چه میزان اکتان بنزین بالاتر باشد، موتور قادر است قدرت بیشتری تولید کند. سطح بالای اکتان بنزین میزان فشرده‌سازی را در عملیات احتراق افزایش داده و از این طریق در بهبود عملکرد وسیله نقلیه نقش مؤثری ایفا می‌کند. بالا بودن میزان اکتان بنزین مصرف سوخت را نیز کاهش داده و باعث مصرف بهینه آن می‌شود؛ بنابراین استفاده از بنزین با اکتان بال
اسب سواری ، مرد فلجی را سر راه خود دید ڪه عصا به دست پیاده می رود .مرد سوار دلش به حال او سوخت ، از اسب پیاده شد. او را از جا بلند ڪرد و بر روی اسب گذاشت تا او را به مقصد برساند!
مرد افلیج ڪه اڪنون خود را سوار بر اسب می دید، دهنه ی اسب را ڪشید و گفت :اسب را بردم ... 
و با اسب گریخت!

ادامه مطلب
سپاه پاسداران: در نخستین ساعات بامداد امروز یک فروند پهپاد جاسوسی "گلوبال هاوک" آمریکا بعد از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبروی کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سرنگون شد.
گلوبال هاوک (ار کیو-۴) دوربردترین پهپاد عملیاتی جهان است. هواپیمای بدون سرنشینی است با دو بال بلند بدون پس‌گرایی شبیه به بال یک گلایدر، که برای سوار شدن روی هوا و کاهش مصرف سوخت در ارتف
بنده ی نفسم شدم، سوز و نوایم رفت... رفتاز نفس افتادم و حال دعایم رفت... رفتغفلتم توفیق توبه کردنم را برده استاز قنوتم رَبَّنا إغْفِرْ لَنایم رفت... رفتبار من را آتش ناشکری ام سوزانده استاز کفم سرمایه ی روز جزایم رفت... رفتعبد رسوایم... فقط دردسر مولا شدمآبرویم پیش او وقتی حیایم رفت، رفتدر سحرها خلوتی با دلستانم داشتمآن قدر بد کردم آخر از سرایم رفت... رفتسوی نامحرم نظر کردن سلاحم را گرفتبرکت از این زندگی تا اشک هایم رفت... رفتدل خوشم «صحن دلم» وقف ع
بر اساس بررسی‎های واحد سنجش و راه حل‎های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، نسبت جاری شرکت «پارس خودرو» با رقم 0.67 نامطلوب ارزیابی می‎شود و نسبت بدهی نیز 0.86 نیز چندان مساعد نیست و در محدوده خطر قرار دارد. این موضوع می‎تواند شرکت را در پرداخت دیون کوتاه مدت با مشکل مواجه سازد.
ادامه مطلب
دیزل ژنراتور ولوژنراتور دیزلی تجهیزاتی است که استفاده از آن برای برنامه های کاربردی که نیاز به قدرت بیشتری دارند و برای عملکرد مداوم نشان داده می شود. آنها سوخت را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند، از طریق احتراق .به عنوان مثال، این نوع سوخت در مقایسه با دیگر سوخت ها مانند بنزین، با دمای بالاتر سوزانده می شود، از این رو کارآمدتر و قدرت بیشتری را برای ژنراتور فراهم می کند. دیزل ژنراتور بدون نیاز به تعمیر و نگهداری منظم به درستی کار می کند.به ط
این مجموعه شامل:
موتور سمند- باطری – جعبه فیوز کالسکه ای – فیلتر هوا –
محفظه روغن موتور – فیلتر روغن – روغن ترمز – سیستم
هیدرولیک فرمان(پمپ هیدرولیک فرمان روغن هیدرولیک) – میل سوپاپ و میل لنگ –
کاتالیست – رادیاتور – فن های خنک کننده – سیستم کولر – ترموستات – رله دوبل سنسور فشار هوای ورودی – شمع ها
– وایرها و چگونگی تست آن – کامپوتر سیستم سوخت رسانی –
سنسور دوموتور – محفظه دریچه گاز – سوئیچ اینرسی –
هشدار دهنده سمند – تنظیم کولر (دست
داداش بزرگم رو برای آپاندیسیت بردن اتاق عمل نیم ساعتی میشه 
یک خانم هم با سوختگی شدییییییییییییید هر دو پا آورده بودن 
چهار لیتر شستشو و اونم هی می گفت سوختم! تا آخرش از حال رفت 
با اینکه ترسیده بودم اما همینکه پلک میزد خیالم جمع شد و به همراهیاش گفتم بیدارش نکنین اذیت میشه :/ شانس که همراهیاش خانواده ش نبودن و همسایه هاش بودن (بار عاطفی نداشتن که بترسن) و همون اول هم یه رگ درشت ازش گرفتم 
یعنی فکر کن ژل نریختم رو خانمه اول شستم بعد هم رفتم سرا
وقتی دستم می سوخت یا بلایی سرم می اومد منم مثل بقیه یه مامان داشتم که براش ناز کنم و اونم با جون دل خریدارش باشه 
ولی امروز هم دستم سوخته و هم دلم ولی مادر نیست 
روز مادراتون مبارک میشه هرکسی این نوشته رو خوند از طرف من هم بره پیش مامانش و محکم بغلش کنه و بوسش کنه ؟
شاید دلتنگی من رفع بشه
زمان تعویض فیلتر هوا : دانستن زمان تعویض فیلتر هوا یکی از مهم ترین مواردی است که یک راننده باید از آن آگاه باشد.فیلتر هوا
با اینکه به نظر می رسد که زیاد مهم نیست اما تمیز و نو بودن آن در عملکرد
صحیح خودرو و همچنین میزان سوخت مصرفی و شتاب خودرو تاثیر بسزایی دارد.
مزایای فیلتر هوا تمیز و نو
فیلتر هوا تمیز
باعث مصرف سوخت کمتر، شتاب بهتر، افزایش عمر موتور و بهبود عملکرد کلی
موتور می‌شود. فیلتر هوای تمیز نه تنها باعث ورود هوای تمیز به موتور
می‌ش
https://www.truckinginfo.com/333393/six-simple-steps-to-fuel-savings-for-truck-fleets های رانندگی با کارآیی انرژی توسط رانندگانی که مایل به کاهش مصرف سوخت خود هستند ، استفاده می شود و در نتیجه بهره وری سوخت را به حداکثر می رسانند. استفاده از این تکنیک ها "hypermiling" نامیده می شود. [1]تکنیک های ساده کارآیی سوخت می تواند منجر به کاهش مصرف سوخت شود بدون استفاده از تکنیک های رادیکال صرفه جویی در مصرف سوخت که غیرقانونی و خطرناک باشد ، مانند استفاده از اتومبیل های بزرگتر. [2]
فهرست1تکنیک1.1نگ
دسته: مکانیکبازدید: 1 بارفرمت فایل: pptxحجم فایل: 716 کیلوبایتتعداد صفحات فایل: 26برخی خودروهای قدیمی و تعداد زیادی از خودروهای مدرن امروزی، مجهز به سیستم خنک‌کاری با هوا هستند

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

موتورهای بنزینی گرچه تا حدزیادی بهبود یافته‌ و اصلاح شده‌اند، اما هنوز بازده بالایی برای تبدیل انرژی شیمیایی به توان مکانیکی ندارند.بیشترین میزان انرژی موجود در بنزین (شاید 70درصد) به گرما تبدیل می‌شود و مهم‌ترین وظیفه سیستم خنک‌کاری خودرو
موتور برق 
موتور برق بنزینی و گازی 

موتور برق که با نام ژنراتور برق خانگی یا مولد الکتریکی کوچک نیز شناخته می‌شود، دستگاهی است که عکس العمل موتور الکتریکی (برقی) را انجام می‌دهد یعنی نیروی مکانیکی را به الکتریسیته یا انرژی برق یعنی برق تبدیل می‌کند.
فراهم کردن نیروی مولد مکانیکی در موتور برق از طریق انرژی حاصل از اشتعال سوخت در یک موتور احتراق داخلی است که با توجه به این موضوع دستگاه موتور برق به دو دسته اصلی موتور برق بنزینی و موتور برق
آرزو داشتم معلم زبان شم که وسواس اونم تو سال کنکور و اون انتخاب رشته ی داغون آرزوم را سوزوند 
رویای نوجوونیم این بود که جایی که هستم همه منو میشناسن و محبوب و مشهورم 
اما وارونه شد همه منو میشناسن اما نه به محبوب بودن :| و من هم کسیو نمیشناسم 

هدف ندارم 
۳۴ سال بی هدف 
۳۴ سال بی ثمر 
امسال نیز خواهد گذشت 
فقط تا کی؟ 
نمی دونم 
نکات ایمنی لوله کشی گاز
خطوط لوله انتقال مواد قابل اشتعال یا مواد منفجره ، مانند گاز طبیعی یا روغن ، نگرانی های ویژه امنیتی را ایجاد می کنند. درباره لوله کشی گاز می توان گفت که خط لوله می تواند هدف خرابکاری و حتی حملات تروریستی باشد. به عنوان مثال ، از اوایل سال 2011 تا ژوئیه 2012 ، یک خط لوله گاز طبیعی که مصر را به اسرائیل و اردن وصل می کند 15 بار مورد حمله قرار گرفت. در سال 2019 ، یک خط لوله سوخت در شمال مکزیکو سیتی پس از سارقان سوخت در این خط منفجر شد.

. اصلا یهو حس کردم رو ابرام. انگاری مورفین زده باشم. کاملا درک کردم این حسو :)
و خب یه جاییش دلم به حال خستگی خودم سوخت. اونجا که برا شستوشوی PBS، نتونستم از سرم با سورنگ بکشم. هی پیستونو میکشیدم، ولی دریغ از یه ریزه زور...
بمیرم برات آپوپتوز. اسم جدیدم شاید همین باشه. ریواس یا آپوپتوز، مسعله اینست :)
" بس که جفا ز خار و گل/ دید دلِ رمیده ام/ همچو نسیم ازین چمن/ پای برون کشیده ام/ شمع طرب ز بخت ما/ آتش خانه سوز شد/ گشت بلای جان/ عشقِ به جان خریده ام!/ .../ تا تو مراد من دهی/ کشته مرا فراقِ تو/ تا تو به داد من رسی/ من به خدا رسیده ام!/ چون به بهار سر کند/ لاله ز خاک من برون/ ای گل تازه یاد کن/ از دل ِ داغ دیده ام/ یا ز ره وفا بیا/ یا ز دل رهی برو/ سوخت در انتظار تو/ جانِ به لب رسیده ام ..."
.
.
پ.ن: رمضان رفت و دستم خالی و دل پر از اندوه و حسرت. چون مادر طفل مرده ای ... و
" بس که جفا ز خار و گل/ دید دلِ رمیده ام/ همچو نسیم ازین چمن/ پای برون کشیده ام/ شمع طرب ز بخت ما/ آتش خانه سوز شد/ گشت بلای جان من/ عشقِ به جان خریده ام!/ .../ تا تو مراد من دهی/ کشته مرا فراقِ تو/ تا تو به داد من رسی/ من به خدا رسیده ام!/ چون به بهار سر کند/ لاله ز خاک من برون/ ای گل تازه یاد کن/ از دل ِ داغ دیده ام/ یا ز ره وفا بیا/ یا ز دل رهی برو/ سوخت در انتظار تو/ جانِ به لب رسیده ام ..."
.
.
پ.ن: رمضان رفت و دستم خالی و دل پر از اندوه و حسرت. چون طفل مادر مرده ای ..
شومینه الکلی و شومینه اتانولی

استفاده از شومینه الکلی شما را از چندین مزیت بهره مند می کند. زیبایی ظاهری و رنگ شعله، پاک بودن سوخت مصرفی، در دسترس بودن سوخت مصرفی، نصب بسیار آسان، قابلیت جا به جایی و باز و بسته کردن مداوم شومینه، ایمنی بالا، عدم نیاز به دودکش و سایر موارد موجب شده اند تا شومینه الکلی مورد انتخاب مشتریان زیادی باشند.
 این شومینه ها از سوختی سازگار با محیط زیست به نام اتانول استفاده می کنند و همین امر موجب شده تا به نام شومینه
السلام علیک یا مسلم ابن عقیل(ع)
کوفه را با تو حسین جان سر و پیمانی نیستهرچه گشتم به خدا صحبت مهمانی نیستبه خدا نامه نوشتم به حضورت نرسیدآن چه مانده ست مرا غیره پشیمانی نیستکارم این است که تا صبح فقط در بزنمغربتی سخت تر از بی سر و سامانی نیستجگرم تشنه ی آب و لبِ من تشنه ی توستبین کوفه به خدا مثل ِ من عطشانی نیستمن از این وجه ِ شباهت به خودم میبالمقابل سنگ زدن هر لب و دندانی نیستمن رویِ بام چرا؟ تو لبِ گودال چرا؟دلِ من راضی از این شیوه یِ قربانی ن
مراحل تولید باک موتور سیکلت
باک موتور سیکلت چیست؟

باک موتور سیکلت مخزنی فلزی با ظرفیتی محدود جهت نگهداری و ذخیره سوخت موتور سیکلت میباشد که وظیفه اش تامین سوخت انجین موتور است. باک موتور سیکلت بسته به نوع موتور سیکلت با ظرفیت های 10 لیتری تا 30 لیتری متفاوت میباشد. جنس باک موتور سیکلت معمولا از ورق های فولادی میباشد.

قسمتهای تشکیل دهنده باک موتور سیکلت

رویه باک (پوسته باک)
پالونی (زیر باک)
موجگیر (ثابت کننده حرکت سوخت هنگام لغزش)
مارک (
نگهداری دیزل ژنراتور چیست و چگونه میشه نگهداری کرد؟

ما می دانیم که مولد جریان دارای یک موتور احتراق است که می تواند با انواع مختلف سوخت، با شروع از بنزین کلاسیک تا گازها از جمله متان و پروپان عرضه می شود. ژنراتور همچنین می تواند توسط سوخت دیزل کار کند. در این مورد ما در مورد مجموعه ژنراتور دیزل صحبت می کنیم .

یک ژنراتور قدرت دیزل راه حل برای کارهای طولانی مدت است!

معمولا یک مجموعه ژنراتور توسط سوخت دیزل بوجود می آید که  از 1000 وات تا 20  مگا
خب یه نفر رو نفرین کردم 
کارش الان یک ماهه گیره,  دلم سوخت 
الان از خداخواستم گره از کارش واشه 
علت نفرین: فکر کنید طرف زمانی رئیس آموزش پرورش بوده و تو نوبت حج هست و آدم خیلی محترمی , علاوه بر اینکه پولم را نداد گفت چرا چشمات اینجوریه,  خماری یا مستی, و من این جمله خیلیییی بهم برخورد طوری که هاج واج موندم این چه حرفی بود این آقا بمن گفت, و نفرینش کردم 
روبرور گنبد توی صحن گوهرشاد یکی از رفقا روضه وداع می خوند که یکهو یه نفر گفت: انا بقیت الله فی ارضه...
و دوبار تکرار کرد
خواستم بهش بگم حاجی اشتباه میزنی اینجا مشهده نه مکه دلم به حال بچه سوخت و گریشون رو به خنده تبدیل نکردم.
پی نوشت:
شما هم اگه خواستید ظهور کنید یادتون باشه باید برید مکه اولش هم به جای رب اشرح لی صدری باید بگید الا یا اهل العالم
تا قبل از اینکه بروم مدرسه، بیشتر تفریحم باز و بسته‌کردن چیزمیزها بود. میز تلویزیون را باز می‌کردم و با پیچ‌گوشتی می‌افتادم به جانش. ضبط صوت را باز می‌کردم و نگاه می‌کردم توش چه شکلی است.
بعد از اینکه رفتم مدرسه و سواددار شدم، آدمِ کتابی‌تری شدم. بیشتر می‌خواستم بخوانم تا هر کار دیگری. برای همین دیگر دست‌طلا نبودم. برای همین وقتی رفتم راهنمایی و دیدم یک درسی داریم به نام حرفه‌وفن که پر از اینجور کارهاست، دوتا زدم توی سر خودم و سه تا توی
عاشقان را خوشدلی تقدیر نیست با چنین تقدیر بد تدبیر نیستمست ومخمور وخراب از غم شدم ذره ذره آب گشتم کم شدم آخر آتش زد دل دیوانه را سوخت بی پروا پر پروانه را عاشقی را دیر فهمیدی چه سود عشق دیرین گسسته تار وپود گرچه آب رفته باز آید به رودماهی بیچاره اما مرده بود  
"زمان آن است که قاطعانه عمل کنیم. پیام من به دولت ها روشن است: آلودگی مالیاتی، پایان دادن به یارانه های سوخت فسیلی و توقف ساختن کارخانه های زغال سنگ جدید. ما به یک اقتصاد سبز نیاز داریم نه یک اقتصاد خاکستری." آنتونیو گوترش - دبیر کل سازمان ملل متحد.
ادامه مطلب
گروه تولیدی هنری شمع مهتاب
 تولیدکننده انواع شمع وارمر و استوانه در رنگبندی های متنوع با زمان سوخت بالا و بدون دود و بو
شمع وارمر طرح گل در رنگبندی متنوع با بیش از 3 ساعت سوخت در بسته بندی 6عددی
بسته 6 عددی 5000تومان

تلفن سفارشات : 09191263153

کانال تلگرام : t.me/mahtabcandle8

اینستاگرام : mahtab.candle8@

ارسال در تهران رایگان
بهم گفت یه لحظه بیا بیرون فکر کردم با نهاله  
باز گفت یه لحظه بیا بیرون اشاره کردم با منی ؟ 
گفت اره 
بهم گفت من ترم بعد مهمانی گرفتم یه جای دیگه اگر دلخوری ای از طرف من پیش اومده معذرت میخوام
اون لحظه نه دلخوریم مهم بود نه معذرت خواهیش 
فقط رو کلمه مهمانی گرفتن قفل کرده بودم ...
دلم گرفت... 
خیلی دلم برای خودم سوخت گناه دارم
دیزل ژنراتور به مجموعه موتور دیزل، ژنراتور و قطعات فرعی مثل شاسی، اتاقک پوشاننده، سیستم‌های کنترل، قطع‌کننده اضطراری مدار، سیستم استارت اتوماتیک و… گفته می‌شود. این مجموعه، هدف تولید برق با استفاده از سوخت گازوئیل یا دیزل را دارد. به عبارتی، دیزل ژنراتور نیروی مکانیکی بدست‌آمده از سوخت گازوئیل را به موتور انتقال داده و در خروجی، به ما برق می‌دهد.
دیزل ژنراتورها برای منازل، فروشگاه، ادارات و مکان‌های کوچک معمولا از ۱ تا ۲۰ کیلو ولت آ
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان غربی ، استاندار در جلسه شورای شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان غربی در اشنویه گفت : از محل درآمد 5 هزار میلیارد ریالی فروش سهمیه سوخت مرزنشنیان یک هزار میلیارد ریال به حساب مرزنشینان و 4 هزار و 500 میلیون ریال به خزانه کشور واریز شده است . اختصاص ۴۵ میلیارد ریال از منابع ملی و ۲۵ میلیارد ریال از منابع استانداری برای تکمیل طرح فاضلاب اشنویه،  اختصاص ۱۰ میلیارد ریال اعتبار به نوسازی سینما و تکم
ژنراتور برق خانگی چه دستگاهی میباشد؟

اصولاً جهت تامین برق مورد نیاز در مکان هایی که دسترسی به
برق در آن ها وجود ندارد از ژنراتور برق استفاده می گردد.

مثلاً در کارگاه های سدسازی ، راه سازی ، مزارع ، باغات ،
کمپ هایی که در جنگل ها و بیابان ها زده میشود و یا حتی تامین برق کشتی ها و
هواپیماها و ...

با توجه به مطالب بالا این نکته کاملا مشخص می باشد که برای
تامین برق هر مکان نیاز به ژنراتور برق خاصی میباشد. به عنوان مثال نیاز برق در یک
کارگاه سدسازی ب
ژنراتور برق خانگی چه دستگاهی میباشد؟

اصولاً جهت تامین برق مورد نیاز در مکان هایی که دسترسی به
برق در آن ها وجود ندارد از ژنراتور برق استفاده می گردد.

مثلاً در کارگاه های سدسازی ، راه سازی ، مزارع ، باغات ،
کمپ هایی که در جنگل ها و بیابان ها زده میشود و یا حتی تامین برق کشتی ها و
هواپیماها و ...

با توجه به مطالب بالا این نکته کاملا مشخص می باشد که برای
تامین برق هر مکان نیاز به ژنراتور برق خاصی میباشد. به عنوان مثال نیاز برق در یک
کارگاه سدسازی ب
امروز پراید در ایران مثل کامپیوتر است که باید همه با آن
آشنایی داشته باشند
دو مدل سیستم سوخت رسانی موتور کیا و
ساژم تا اوایل سال 87 بر روی موتورهای پراید نصب میشدند و امروزه نیز بسیاری از
پرایدها از این دو نوع هستند و این فیلم های آموزشی را نیز سایپا تولید کرده است
که در 2DVD با کیفیت و دقت بالا تولید شده و برای افراد مبتدی و صاحبان
خودروی پراید و افراد ماهر و مکانیک ها و برق کارها و تنظیم کنندگان موتور بسیار
مفید خواهد بود
تنظیم بودن موتور بسیا
قربانی بر ایوان می خواند : روزگار غریبی ست نازنین
از زبان شاملوی جان می گفت و گویا نار الله الموقده در قلبم شعله می کشید و تمام تن و جانم را می سوخت...
" دهانت را می بویند مبادا گفته باشی دوستت دارم ... "
هق هق گریه سر دادم در کنار پدرم.نگاه عجیبش قابل لمس بود.نمی تواند هضم کند من را... ولی من او را می فهمم.می دانم چرا گریه می کرد: از غصه ی دخترک غمین و شاید فسرده اش که همچو کبوتری زخمی در آغوشش هق هق دوری و هجران سر داده بود. گریه می کرد چون دلش می سوخت ب
تنظیم موتور، تعویض هواکش موتور و صافی بنزین.
تعویض روغن موتور و فیلتر آن.
بازدید روغن گیربکس و دیفرانسیل.
تست سیستم سوخت رسانی بوسیله دستگاه عیب یاب الکترونیکی.
تست سیستم کلاچ و بازدید سیم و یا پمپ کلاچ.
بازدید مسیر سیستم سوخت رسانی و اتصالات مربوط به آن.
عملکرد صحیح سیستم فرمان و بالانس چرخها و تنظیم باد چرخها.
سالم بودن زاپاس و همراه داشتن آچار چرخ، جک و مثلث خطر.
چک نمودن مایعات خودرو(آب رادیاتور، آب مخزن شیشه شور، روغن موتور، روغن ترمز، ر
خبرگزاری ایرنا: مطالعات محققان دانشگاه میشیگان نشان می‌دهد مصرف شکر زیاد سوخت و سازهای کلیدی مرتبط با سلامت مغز را کاهش می‌دهد و از این طریق بر سلامت مغز تاثیر می‌گذارد.
به گزارش پایگاه خبری ساینس دیلی، این مطالعه با بررسی مگس میوه نشان می‌دهد رژیم غذایی پر شکر با تغییر ترکیباتی بر سلامت مغز موثر است.
وقتی مواد غذایی توسط بدن سوخت و ساز می‌شوند، به مولکول‌های کوچکی به نام متابولیت تجزیه می‌شوند که عملکردهای متفاوتی در بدن دارند که بخش
امشب باید تا صبح درس بخونم ...اما
دوباره نشستن با یه سری آدم‌سرخوش منو افسرده کرد ...
عزیزِجانم ...
خب ...نه که حسود باشم ...اما میدونی ؟امشب دلم سوخت ...دلم سوخت و جات سه تا نقطه پر رنگ شد و افتاد وسط دلم .‌..
انقدر دردناک و کثیف که خداش بدونه ...و بس!
نمیدونم کجایی نمیدونم اصلا من جایی تو ذهنت دارم یا نه ...
اما با خودم عهد کردم اگه تو تو دلم مهمون ابدی شدی ...یا اگه رفتی و جات یکی اومد و اون شد پادشاه این خراب آباد دلم ...قول بدم که هیچ وقت هیچ وقت هیچ وقت جا
اسفناج
زمان مصرف: به عنوان سالاد در کنار ناهار یا شام
علت مصرف:
اسفناج نه تنها سلامتی را با منابع غنی از آنتی اکسیدان بالا می برد بلکه حاوی موادی است که قدرت و سایز غضلات را بالا می برد.
منبغ بزرگ گلوتامین است، اسید آمینهای که برای رشد عضلات، عملکرد سیستم دفاعی و سلامت گوراش و همچنین افزایش سطح هورمون رشد حتی میزان سوخت و ساز ضروری است 
مقدار مصرف:
10 اونس اسفناج خام: 65 کالری، 8 گرم پروتئین، 10 گرم کربوهیدرات، 1 گرم فیبر
خدایا مگه نگفتی با من معامله کنید
من با تو معامله کردم
چرا باید زندگیم دو سر سوخت باشه
یه روز خوش
یه دل شاد
چیز زیادیه
مگه من تاحالا برای خودم ازت چیزی خواستم
اما اینبار میخوام
بچم داره جلو چشمم پر پر میشه
میخوای برسونیم به لحظه ای که بودنتو انکار کنم
میخوای برسونیم به جایی که حسین و اهل بیتتو فراموش کنم
پس کجاست اون ثمن معامله ی با تو
کم نزاشتم برات
در حد خودم بنده لایقی برات بودم
بزار سرت منت بزارم بلکم صدات دراومد

دیزل ژنراتور
دیزل ژنراتور ترکیبی از موتور دیزلی، ژنراتور و انواع ملخحات فرعی از قبیل شاسی، اطاقک پوشاننده جهت محافظت و کاهش صدا یهنی کانوپی یا کنوپی، سیستم‌های کنترل برق ، قطع کننده‌های اضطراری مدار، سیستم مولد گرمایشی، سیستم استارت اتوماتیک و غیره است.
 دیزل ژنراتور به منظور تولید برق یا جریان الکتریسیته استفاده می‌شود. هدف از این ترکیب برای ما تولید الکتریسیته یا همان برق از سوخت دیزلی (گازوئیل) است. یعنی این دستگاه نیروی مکانیکی حاص
بر اثر فعالیت بدن سوخت و ساز مواد غذایی در سلول تا ۱۰ برابر میتواند افزایش یابد.کاهش جذب محیطی گرماوی درباره ی دفع حرارت از بدن عنوان کرد:برای اینکه گرمای بدن پایین بیاید باید: دمای محیط کمتر باشد.عرق کردن موثرترین راه کاهش دمای بدن است که بستگی به عوامل زیر دارد:درجه حرارت محیط،رطوبت،باد،پوشش بدن است.شرایط گرمازدگی

ادامه مطلب
سوخت و سوز نداره مطمئن باشی چون اقساط از حقوق حقیر کم میشه
به دو نفر بازنشسته یا شاغل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به عنوان ضامن جهت گرفتن وام از بانک انصار شعبه سه راه اختیاری پاسداران تهران نیازمندم
در صورت همکاری با اینجانب مبلغ 7000000ریال بع عنوان حق الزحمه دریافت میکنید،. شماره تماس 09101501940
با تشکر
اپلیکیشن پمپ بنزین یاب، در این روزهای آخر سال می تواند پیشنهاد خوبی برای رانندگانی که قصد مسافرت کردن دارند، باشد. با نصب رایگان این برنامه می توانید به راحتی هر جایی از این سرزمین که باشید، جایگاه های سوخت را تا شعاع ۵۰۰ کیلومتری خود بیابید.
ادامه مطلب
میخواهم بگویم آدمها نهایتا با هم جناس تام دارند. یعنی در ظاهر، تمام و کمال مثل هم باشند و البته لفظ انسان برای همه به کار برود، ولی در معنای باطنی متفاوت باشند. این هم عیب نیست، ولی باید پذیرفت که همه گلهای این باغ شایسته گلاب گیری نیستند...
با این تفکر، کمتر اذیت میشویم.
مرجان لب لعل تو مر جان مرا سوخت
یاقوت نهم نام لب لعل تو یا قوت؟
قربان وفاتم به وفاتم گذری کن
تا بوت همی بشنوم از رخنه تابوت
+این شعر را فقط برای جناس گذاشتم. وگرنه ربطی به موضوع
مشکل از من بود. من نتونستم رنگی به زندگیت بدم. آره شروع همه ی ماجرا دست من بود. اولین نفس رو من کشیدم. من بودم که جون گرفتم از تو... اما دیگه ریش و قیچی دست توعه. دیگه این توئی که میبری و میدوزی. پایانش با توعه. تویی که جون میگیری، جون منو... میدونم حال خودت خوب نیست، میدونم دنیات سوخت و خاکستری شد، میدونم آرزوهاتو پر دادی رفت، فقط یه چیزی: امید رو از من نگیر. یک جایی از زمان منتظرت میمونم. شاید عاشق موندن اینجاها معنی پیدا میکنه. منو ببخش پس...
نیاز به یک کلمه دارم
کلمه ای که مرا از روی زمین بردارد.
من مثلِ ساعتی مریضم
و به دقت درد می کشم
سکوت تانکی ست که بر زمین فکرهایم می چرخدو
علامت می گذارد
از روی همین علامت ها دکتر
نقشه ی جغرافیایی روحم را روی میز می کشد
و با تاثر دست بر علامت ها می گذارد:
ــ چه چاله های عمیقی!
خندیدن در خانه ای که می سوخت ـ شهرام شیدایی     
...                                                                                                                                       
پ.ن: فکر ک
دیدی ای دل که غم عشق دگربار چه کرد / چون بشد دلبر و با یار وفادار چه کرد 
آه از آن نرگس جادو که چه بازی انگیخت / آه از آن مست که با مردم هشیار چه کرد 
اشک من رنگ شفق یافت ز بی‌مهری یار / طالع بی‌شفقت بین که در این کار چه کرد 
برقی از منزل لیلی بدرخشید سحر / وه که با خرمن مجنون دل افگار چه کرد 
ساقیا جام می‌ام ده که نگارنده غیب / نیست معلوم که در پرده اسرار چه کرد 
آن که پرنقش زد این دایره مینایی / کس ندانست که در گردش پرگار چه کرد 
فکر عشق آتش غم در دل
دیزل ژنراتور :‌ دیزل ژنراتور دست دوم : قیمت دیزل ژنراتور
انتصاب صحیح و درست دیزل ژنراتور، یکی از واجب ترین موارد در میزان استفاده و عملکرد دیزل ژنراتور می باشد. رعایت اقدامات ایمنی و کنترل اتصالات، نقش حیاتی در راه اندازی دیزل ژنراتور را بر عهده دارد. همواره نصب و راه اندازی یک دیزل ژنراتور باید توسط یک اپراتور وارد و  متخصص و با تجربه انجام گیرد تا از بروز هر گونه مشکل احتمالی به دور باشد. بررسی و کنترل تمامی اجزای دیزل ژنراتور، بسیار ضروری
چانه اش می لرزید از بغض. کتف چپ و قفسه سینه اش تیر می کشید. سعی میکرد حرف بزند و بپرسد چرا؟ 
کسی جلوی چشم هایش گند زده بود به همه چیز. "تمام دنیایش" تمام دنیایش را نابود کرده بود. اعتماد را خورده بود و چیزهای بد قی کرده بود. شکسته بود و خرده شیشه ها را زیر فرش پنهان کرده بود. 
داشت فکر میکرد که اگر آتش میگرفت، حتما کمتر می سوخت. اگر توی صورتش تف میکردند، حتما کمتر تحقیر میشد. اگر آدم بدی می بود، حتما باز هم این حقش نبود.
چقدر باید دل بزرگ باشی که ببخش
از دیشب همش بی اختیار این جمله رو میگم
"داغ رو دلمه.." دارم میسوزم انگار یه تکه ذغال داغ گذاشتن رو جگرم
آه میکشم و نفسم بالا نمیاد
خدایا.. خدایا.. حرفم بزنم میزنی تو دهنم
باشه من بد.. ولی بگو کی خوب بود؟ کدومشون عزیز دردونت بودن؟ کدومشون دل مارو نشکوندن..
خستم از نفس کشیدن 
موتور برق

موتور برق دستگاهی می باشد که انرژی حاصل از  احتراق سوخت گازوئیل و بنزین یا گاز را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. در مواقعی خرید موتور برق ممکن نیست و باید به اجاره موتور برق اکتفا کرد. برای اجاره موتور برق و یا خرید آن با نامدار ژنراتور تماس بگیرید.

موتور برق ها بر طبق سوخت مصرفی به بنزینی، دیزلی، گازسوز تقسیم می شوند.
موتوربرق گازسوز:
که از گاز طبیعی به عنوان سوخت استفاده می کنند و دارای تنوع مدل کم تری می باشند.
گازوئیلی (دیزلی
توقیف نفتکش انگلیسی
مالک نفتکش انگلیسی تقاضای ملاقات با خدمه ی کشتی را کرده است
مالک کشتی انگلیسی که از سوی ایران توقیف شده است.
اعلام کرد که بصورت رسمی از دولت ایران تقاضا کرده است تا خدمه ی کشتی را دیدار کند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا , شرکت انگلیسی استنا بالک که مالک کشتی نفتکش انگلیسی که توسط ایران توقیف شده است می باشد .
در منظقه ی خلیج همیشه فارس اعلام نموده است که در حال تنظیم کردن درخواست رسمی می باشد , تا بتواند با خدمه کشت
در میان عوامل مصرف انرژی در یک ساختمان، سیستم‌های گرمایشی بزرگترین سهم را در مصرف انرژی دارند. این سیستم‌ها که اغلب از سوخت‌های فسیلی به عنوان منبع تامین انرژی استفاده می‌کنند به خاطر سهم زیادی که ایجاد هزینه های مربوط به انرژی دارند و همچنین تاثیری که بر آرامش و حس رضایت ساکنین یک ساختمان به جا می‌گذارند از اهمیت زیادی برخوردارند.
ادامه مطلب
مزایای پکیج‌های دیواری
– کاهش هزینه‌های نگهداری و سرویس
– راندمان بهینه و کاهش مصرف سوخت در مقایسه با موتورخانه مرکزی
– امکان کنترل و تنظیم دستگاه در داخل واحد مسکونی
– حذف هزینه‌های مربوط به نگهداری و تعمیرات موتورخانه
– نصب و راه‌اندازی راحت
– کم حجم بودن در حد یک آبگرمکن معمولی و اشغال فضای اندک به نسبت موتورخانه که بخش زیادی از فضای مفید ساختمان را اشغال می‌کند
– امنیت بالا ‌به‌دلیل مجهز بودن به سنسورهای حرارتی و دودکش دوجداره

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تست انجمن افغانستانی های متولد ایران Fatcats سایت موسیقی ارزشی Black Swan کتابخانه باقرالعلوم (ع) شهرستان صومعه‌سرا فیلم و سریال هیات فاطمیـون وبلاگ اطلاع رسانی حوزه علمیه مولود کعبه جاسک